Az emberek a civilizáció kezdetétől fogva arra törekedtek, hogy megvédjék az általuk létrehozott közösségeket, és tovább terjeszkedjenek. Ahhoz, hogy egy birodalom sikeres és hosszú életű legyen, kulcsfontosságú volt az újszerű katonai eszközök használata. A csatákat hosszú évezredeken át kizárólag földön és vízen vívták, a levegő csupán a közelmúltban vált hadszíntérré. A repülőgépek megjelenésével azonban egyből felmerült a légi hadviselés gondolata is.
E kötet több mint hatvan hihetetlen harci gépezetet mutat be, melyeket a történelem során földön, vízen és levegőben bevetettek. Lenyűgöző, élethű illusztrációk, leírások, látványos csatajelenetek szemléltetik, hogyan alkalmazták ezeket a szerkezeteket a harcban.
Fedezzük fel, hogyan jutott el a technikai fejlődés a hettita harci szekértől a T-34 harckocsiig, a római hadigályáktól a Nimitz-osztályú repülőgép-anyahajókig, vagy a Fokker Dr.1-től az F-14 Tomcatig.
Az emberiség nem csak a modern korban készített különleges harci eszközöket. Sok ezer évvel ezelőtt az egyiptomiak már lóvontatású harci szekereket használtak a csatákban.
Ezek a szerkezetek a kor gyalogosainál jóval gyorsabbak, mozgékonyabbak és erősebbek voltak. A katonai gépezetek tökéletesítése a görög hadigályáktól a középkori ostromszerkezetig töretlenül folytatódott tovább.
Napjaink pilótái modern, sugárhajtású vadászgépeik segítségével könnyűszerrel elérik még a földfelszín feletti 15000 méteres magasságot is, ahol akár a hangsebesség kétszeresével száguldhatnak, hogy pillanatok alatt eljussanak bármely hadszíntérre.
E könyvből megismerhetjük azt az utat, amely e lenyűgöző, modern haditechnikáig vezetett, áttekintve a múlt és a jelen legnagyszerűbb harci gépezeteit. A fegyverek, valamint a döbbenetes csatajelenetek látványos képei szemléltetik, hogyan is működtek ezek a szerkezetek éles helyzetben.