Hanyagtartás felismerése és kezelése

szep_testartas_budapest-portal

A manapság annyit emlegetett mozgásszegény, ülő életmód nemcsak a felnőttekre van rossz hatással. Az egész folyamat iskolás és serdülő korban kezdődik. Ha akkor nem foglalkozunk a hanyagtatással, később maradandó problémákat okozhat. Az említett korban a test gyors növekedését az izomzat fejlődése gyakran nem tudja követni. A hát illetve a törzsizmok gyengesége nem tudja fenntartani a gerinc fiziológiás görbületeit, így a fejletlen izomzatú gyereknél hanyagtartás alakul ki.

Jellemzői: 
-Háti kifózis fokozott
-Vállak csapottak, előre esnek
-Mellkas lapos
-Ízületek lazák (leginkább a könyök-és térdízületre jellemző)
– Pes planus (a sarkak valgus helyzetben vannak, a hossz-és harántboltozatok lelapulnak)
-Általánosan gyenge fizikai állapot

Fontos tudnunk, hogy aktív izomerővel és rendszeresen végzett gyógytornával a hanyagtartás korrigálható, hiszen ekkor még a csigolyákban nincs szerkezeti eltérés!
De sajnos, ha nem figyelünk kellőképpen a helyes testtartásra, hosszútávon károsodnak a csigolyák, a gerinc deformitása jön étre, ami aktív izommunkával már nem hozható helyre!
Tornának nagy hangsúlyt kell fektetni a gerincstabilizáló izmok erősítésére, melyek a mély hátizmok közül a transversospinalis rendszer, hasizmok közül a tansversus abdominis, obliquus externus adbominis, obliquus internus abdominis, medence körüli izmok közül a farizom. Ezek összességéből egy IZOMFŰZŐ alakul ki, mely körbeöleli gerincünket, ezáltal felelős gerincünk fiziológiás helyzetben való tartásáért, és a helyes pozícióban való mozgatásáért.

http://gyogytornastudio.hu/

WordPress Cookie Plugin by Real Cookie Banner