Oldalról nézve gerincünk kettős „S” alakot formáz. A nyaki és ágyéki szakaszon homorú, a háti és keresztcsonti szakaszon domború. Ez a szerkezet az axiális terheléssel szemben úgy működik, mint egy lengéscsillapító, csillapítja a gravitációból adód rezgéseket.
Másik fontos tényező a gerinc mobilitása szempontjából a csigolyák közötti porckorongok. Ha a gerinc görbületei eltérnek a fiziológiástól a porckorongokra ható terhelés megváltozik, ami a porckorong degenerációját okozza. Ha a gerinc rossz helyzete huzamosabb ideig fenn áll az a porckorong sérvesedéséhez vezet.
Helyes testtartás üléskor:
Üléskor a lumbalis lordosis elsimul, a fej előrébb helyeződik a képernyő figyelése következtében.
A szék magassága akkor helyes, ha két talpunk a talajon van, a térd és a csípő 100-110 fokos szögben van. A terhelés próbáljuk a két ülőgumón egyenletesen elosztani, a derék harmónikus homorulatát, ez elősegíti a hát fiziológiás domborulatát. A nyak íve szintén homorú, ami üléskor a monitor figyelése miatt elegyenesedik, fejünk előrehelyeződik. Húzzuk hátra az állat. Figyeljünk hogy fejtetővel felfelé nyújtózzunk
Ne felejtsük el, hogy az ideális ülőfelületü szék előrefelé lejt. Ha az ülőfelület insatbil ( párna, vagy labda), az aktív izommunkát ingényel ülés közben.
Fontos az asztal magasságának beállítása! Olyan magasnak kell lenne, hogy az alkar kényelmesen alá legyen támasztva, felhúzott váll és görbe hát nélkül.