Implantálás

Budapest Portál Implantálás ÉpDent Kft

MILYEN IMPLANTÁCIÓS RENDSZEREK VANNAK?

Alapvetően kétféle implantációs rendszer van: kétfázisos és egyfázisos implantáció. Kétfázisos implantációnál az első műtét során a páciens állkapcsába először beültetik az implantátumot, majd az implantátum egy fél évig csontosodik, és csak ezt követően készül el az implantációs fogpótlás, a fogazat csak ezt követően nyerheti el végleges formáját. Ez alatt a fél év alatt , aki igényli, ideiglenes fogsort viselhet .

Az egyfázisú technika alkalmazása esetén egy ülésben történik a szükséges fogak eltávolítása, az implantátumok behelyezése és a lenyomatvétel is. Az implantátumokat azonnal megterheljük, nincs várakozási idő (hat hónap), így a betegeknek csak egy műtéten kell átesniük, ami sokkal barátságosabban hangzik számukra.

MILYEN RENDSZERT HASZNÁLNAK AZ ÉP-DENT KLINIKÁNÁL? 

Rendelőnkben jelenleg egyfázisos, azonnal terhelhető implantátumokat alkalmazunk, amivel lehetőség nyílik arra, hogy minél kisebb beavatkozással, kíméletesen, egy műtéttel oldjuk meg a hiányzó fogak pótlását. 

MELYEK AZ EGYFÁZISÚ IMPLANTOK ELŐNYEI?

– Az implantátum behelyezésénél az esetek egy részénél nincs szükség feltárásra, emiatt aztán a seb összevarrására sem kerül sor, így nincs duzzanat és fájdalom.
– Az implantálás éberaltatásban történik, amit szakorvos (aneszteziológus) végez, ezáltal a betegek egy relaxált állapotba kerülnek, könnyebben élik meg az egész műtétet és minimálisan emlékeznek a teljes beavatkozásra. Ennek az eljárásnak a neve az éber altatás, más néven éber szedáció.

MI IS AZ AZ ÉBER SZEDÁCIÓ?

A fogászati kezeléstől való félelem vezető helyet foglal el szorongásos állapotok között , ezért a stressz és fájdalommentes kezelés alapvető kihívás a fogorvos számára. Ebben segít az intravénás szedáció, melynek során a helyi érzéstelenítő kiegészítéseként erős nyugtatót, altatószert juttatnak be a véráramba.

A szedáció során a beteg mély relaxációs állapotba kerül, de képes megérteni az orvos utasításait. A beadott gyógyszer az altatással szemben kis mértékben van hatással a beteg szervezetére, ezért előzetes kivizsgálásra nincs szükség. Mellékhatások és szövődmények lehetősége elhanyagolható. A kezelés végeztével a beteg rövid (általában fél órás) megfigyelés után otthonába távozhat.

A SZEDÁCIÓ ELŐNYEI:

Az erős nyugtató hatású gyógyszer a helyi érzéstelenítő hatását kiegészíti, így az összes kellemetlen hatás, mely a kezelés alatt jelentkezik könnyen kiküszöbölhető.
A beadott gyógyszer hatására megszűnik a szorongás a fogászati kezeléssel kapcsolatban, másik hatása, hogy szinte teljes amnéziát okoz, így a beteg a kezelésre egyáltalán nem vagy csak kis mértékben emlékszik vissza. A nyugtató és amnéziát okozó hatás miatt a kezelés időtartamát jelentősen rövidebbnek érezi a beteg, ezért lehetőség van több beavatkozás egy ülésben történő elvégzésére. Kifejezetten ajánlott , hosszú beavatkozások esetén. A szedációt aneszteziológus szakorvos végzi. 

WordPress Cookie Plugin by Real Cookie Banner