A high-tech párna, amely ébren őrzi az álmodat

munkahely iroda_budapest-portal4

 

Mindössze egyetlen napra volt szüksége a fejlesztőknek ahhoz, hogy a ZEEQ gyártásához szükséges 50 ezer dollárt összekalapozzák a Kickstarteren – sőt az azóta eltelt öt nap alatt már majdnem háromszor annyi is összejött. Mégis mit tudhat egy párna, amiért a megrendelők szinte látatlanban kifizetnek 179 dollárt, azaz csaknem 50 ezer forintot?

 

Már egyre nagyobb körben elterjedt az, hogy mennyire fontos az egészség, a jó közérzet, a teljesítőképesség és energikusság szempontjából, hogy hogyan alszunk el, és hogyan ébredünk. Úgy tűnik erre a fejlesztésre érdemes volt költeni. A műszaki cikkek piacán valóban hiányt pótolnak most ezzel a párnával, ami várhatóan nagy üzleti ötletnek bizonyul majd, hiszen civilizációnkban rengetegen szenvednek álmatlanságtól, és a rossz alvás tűneteitől illetve horkolástól.

 

zeeq high-tech párna_budapest-portal

 

A munkahelyeken is egyre több helyen válik fontosabbá, hogy akár a munkaidőn belül is rekreációs helyiséget biztosítanak az alkalmazottak számára, hogy azok felfrissülve a legnagyobb hatékonyságukat mutassák a munkavégzés közben.

 

Az éjszakai pihenéshez nyújt segítséget, majd ez az új eszköz, ami alig három éve pattant ki az ötlet a kütyü- és horpasztásmániás Warrick Bell és Miguel Marrero fejéből: mi lenne, ha lenne egy mindentudó párnájuk, amelyik nem csak a mély alvást, de a vidám ébredést is elősegíti. Azóta elkészítettek egy házi prototípust, ami alapján kidolgozták az okospárna teljes koncepcióját. Ezzel a kezükben már le tudtak ülni a fejlesztőkkel, hogy a sorozatgyártáshoz szükséges hardvert és szoftvert megtervezzék. Már csak a pénz hiányzott, de – mint látható – ez sem jelentett igazi akadályt. Első látásra a ZEEQ egy nagyméretű, szépen kivitelezett, prémium párnának tűnik, lehúzható, mosható huzattal, cserélhető(!) memóriahabbal, de ennél jóval többet tud. A beépített szenzoroknak köszönhetően érzékeli az alvó ember mozgását és az általa kiadott hangokat. Így ha például valaki krónikus horkoló, akkor a párna érzékeli a mély alvást megzavaró helyzetet, és a szükséges erősségű rezgéssel eléri, hogy az illető abbahagyja a hortyogást.

 

zeeq high-tech párna_budapest-portal

 

A vezeték nélküli technológiával működő párna a beépített hangsugárzóknak köszönhetően arra is képes, hogy kedvenc zenénkre altasson el vagy éppen ébresszen (naná, hogy van hozzá szundi funkció is). A párnához egy okostelefonos applikációt is fejlesztettek. Ezzel beállíthatjuk az ébresztést, megfigyel(tet)hetjük az alvásunkat és zenét irányíthatunk a párnába. A három hangszórót úgy helyezték el a tömés alatti belsőben, hogy a zenét csak a párnán fekvő, elaludni készülő ember hallja – kivéve persze ha a maxra állítja a hangerőt.

 

Az okos ébresztő funkció arra is képes, hogy konkrétan véget vessen sokunk rémálmának: finoman, több fázisban és összetetten ébreszt, amivel elkerülhető, hogy a konkrét felébredés a mélyálom fázisában érjen minket. Egy tesztelő szerint a vibráció beállításánál érdemes vigyázni, mert a maximum fokozat komoly ébredési traumát is okozhat 🙂

Fotók: Kickstarter

Forrás: index.hu

WordPress Cookie Plugin by Real Cookie Banner